Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2019

 

Novinky 2019

 

Štěňátka k rezervaci

 

 stále máme k zadání pejska - FILL a fenku FRONY maďarského ohaře. Odběru je možný hned, popř lze domluvit jiný termín odběru. Nezávazná návštěva vítána.

5-tydnu-10.jpg

frony-5-tydnu-2.jpg

5-tydnu-8.jpg

více fotek zde: https://photos.app.goo.gl/mKgfWoqithYVEJLU6

 

Nové fotky štěňátek

 

v pátém týdnu proběhlo takřka tradiční focení štěňátek, za které moc děkujeme naší kamarádce Lucce Pajerové. A jak její úsilí a výběr z takřka tisíce fotek dopadl se můžete podívat zde: 

maďárci F z Jirgalova dvora

5-tydnu.jpg

https://photos.app.goo.gl/mKgfWoqithYVEJLU6

a jezevčíci Star Moravia 

6-tydnu.jpg

https://photos.app.goo.gl/BFZVtacGZzZxQkDu8

 

 

Itta Národní výstava

dne 29.6.2019 se v Klatovech konala Národní výstava psů. Tentokráte jsme měli zastoupení v jezevčících. Ve třídě dorostu měla svoji premiéru naše odchovankyně Itta Star Moravia ( Grace Star Moravia x Sebastian Fino Bohemia). Ta si od pana rozhodčího Frnči odnesla pěkný posudek a ocenění VN 1. Tímto manželům Pánkovým gratulujeme a děkujeme za pěknou prezentaci našeho chovu:-)

 

itta-klatovy-2019.jpg

 

 

Aston Klubová výstava

dne 23.6.2019 se na Konopišti konala Klubová výstava anglických ohařů.  Naši CHS zastupoval odchovanec pointra Aston z Jirgalova dvora ( Xaira z Mešinské hájovny x Bak). Ten si v konkurenci čtyř psů odnesl od paní rozhodčí ze Srbska ocenění V2, res.CAC. Tímto jeho majitelům Panským gratulujeme a děkujeme za pěknou prezentaci:-)

 

aston-kv-konopiste-2019.jpg

aston-kv-konopiste-2019-2.jpg

 

Etika INTERCANIS 2019

 

dne 22.6.2019 se na výstavišti v Brně konala mezinárodní výstava psů Intercanis. Z našich psů a odchovů byla nahlášena tentokráte pouze Etika (Barcenona Star Moravia x Crazy Tajemství Karpat).  Ta si ze třídy otevřené odnesla od pí rozhodčí z Maďarska Zsusanny Farkasháziné Folkmann velice pěkný posudek a ocenění V1, CAC. Ještě teď mi v uších zní její věta: "Je to velice elegantní fena.... ". Následně jsme nastoupili do boje se všemi nejkrásnějšími fenami ze všech tříd a opět jsme se nestačili divit, když jsme si odnášeli titul CACIB. O to bylo větší naše překvapení a si nejen naše, když Etika získala i titul BOB. Bylo vidět, že se paní rozhodčí pravdu líbí. Tímto děkujeme paní rozhodčí za velice pěkný posudek i ohodnocení a Lucce Svobodové za to, že nám půjčila sprej na tlapky:-) Díky!

Odpoledne v závěrečných soutěžích FCI VII. skupinu opět posuzovala paní rozhodčí Folkmann a Etika si v silné konkurenci všech nejkrásnějších jedinců odnesla ocenění BIG II. 

 

internacanis-2019-big-2---4.jpg

internacanis-2019-big-2---5.jpginternacanis-2019-big-2.jpg

 

 

Štěňátka společné foto:-)

aneb, maďarští jezevčíci a jezevčí maďaři:-)

 

spolecne-4-tydny.jpg

 

 

Etika klubová výstava

dne 1.6.se v Náměšti na Hané konala Klubová výstava maďarských  ohařů. Přihlásili jsme Etiku poprvé do mezitřídy. Zde v konkurenci šesti fenek si od pí rozhodčí L. Svobodové odnesla velice pěkný posudek a ocenění V1, CAC. Tímto paní rozhodčí děkujeme za korektní posuzování, udělala nám velikou radost:-) 

kv-namest-2019.jpg

kv-namest-2019-3.jpg

kv-namest-2019-2.jpg

kv-namest-2019-cac.jpg

 

Arany z Jirgalova dvora

 

od Kolína došla zpráva, že na že Arany - NKO ( Elza z Hroudova dvora x Will von Geestmoor ) složila úspěšně ZV a PZ. Oboje zkoušky absolvovala pod záštitou Klubu krátkosrstý ohař. ZV proběhl jako Memoriál V.Vančury se zadáváním titulu CACT a Arany si z něj odnesla I.cenu/212b. PZ byly také klubové se zadáváním titulu CACT.  Tady díky limitní známce na přinášení kachny z vody padla Arany do II.ceny. Jinak měla celé zkoušky ve čtyřkách. Celkově tedy II.cena/278b. Tímto p.Vachovi ( úplně vlevo) gratulujeme a děkujeme za prezentaci našeho chovu. 

 

arany-pz.jpg

 

 

Vrh F z Jirgalova dvora je na světě!! 

 

dne 25.5.2019 přišel na svět poslední vrh Barcelony po psovi Izrael Vives Bohemia. Máme dvě fenky a tři pejsky. Štěňátka i maminka jsou v pořádku. 

V případě, že budete mít zájem o štěňátko - pejska -z tohoto perspektivního spojení, tak nás můžete kontaktovat na tel 606 183 293. Uvítáme zájemce o lovecký výcvik, výstavy a chov! 

 

2-dny.jpg

 

 

Vrh D z Jirgalova dvora slaví..

 

dne 21.5.2015 přišel na svět vrh D z Jirgalova dvora maďarských ohařů. Slaví tedy svoje 4 narozeniny. A tak přejeme všechno NEJ Derby, Dajuně, Dannymu, D´Cesarovi, Dantemu, Dessy, Dust a Donně. Hodně zdravíčka mravenečci naši:-)

 

 

Vrh J Star Moravia

dne 21.5.2019 přivedla Grace na svět postupně 5 fenek a dva pejsky. Maminka i štěňátka jsou v pořádku:-) 

 

1den2.jpg

 

 

Podzimní zkoušky ohařů

sobota 18.5. se nesla ve znamení konání podzimních zkoušek. Od Jihlavy nám došla zpráva, že naše odchovankyně NKO Abra z Jirgalova dvora ( Elza z Hroudova dvora x Willy von Geestmoor) úspěšně složila podzimní zkoušky v 1.ceně, kdy obdržela od pánů rozhodčích pouze známku tři z klidů před pernatou i srstnatou a trojku z postupování. Jinak ve čtyřkách. Gratulujeme a děkujeme za pěknou prezentaci naší CHS. 

 

abra-pz-1.jpgabra-pz-2.jpg

 

Podzimní zkoušky ohařů se zadáváním titulu CACT se konaly také v Těšanech pod záštitou Moravskoslezského klubu anglických ohařů. Na start se postavilo 22 různých plemen ohařů. my jsme měli nahlášenu Etiku z Jirgalova dvora( Barcelona Star Moravia a Crazy Tajemství Karpat). Etika stejně jako ostatní ohaři se musela vyrovnat s prudkou změnou teplou, kdy z necelých 10 ti stupňů se teploty vyšplhaly na 22 st C. To se promítlo zejména v rychlosti a tak si postupně odnesla následující známky.. Rychlost 3, spol.hon 3, klid před zvěří srstnatou, na kterou jsme bohužel nepřišly 3 a přinášení kachny z hluboké vody 2. Celkově obsadila 5.místo I.cena/282 bodů.  Tímto splnila poslední podmínku chovnosti a stala se z ní CHOVNÁ FENA!

Děkujeme pánům rozhodčím za korektní posuzování a všem umístěným i těm kteří dokončili srdečně blahopřejeme. Výsledková listina k nahlédnutí zde: http://www.mskao.cz/pdf/190518-PZ_vysledkova_listina.pdf

stazeny-soubor--5-.jpg

stazeny-soubor--10-.jpg

stazeny-soubor--12-.jpg

stazeny-soubor--7-.jpg

stazeny-soubor--21-.jpg

etika-pz-tesany-1.jpg

etika-pz-tesany-3.jpg

 

 

Vrh B Star Moravia slaví... 

dne 7.5. svoje krásné osmé narozeniny oslavil vrh B maďarských ohařů CHS Star Moravia. A tak Barceloně, Bee, Beryss, Baronovi, Benovi a Bradlymu posíláme velké gratulace a přejeme vše nejlepší!! Baiře posíláme pozdrav tam nahoru.. 

 

b-star-moravia.jpg

 

Indy Star Moravia ZV

dne 4.5. se v tom nejlepším světle na zkouškách vloh ukázal náš odchovánek Indy Star Moravia (Grace Star Moravia x Sebastian Fino Bohemia) , když ve svých 6-ti měsících tyto zkoušky absolvoval v plném počtu bodů!! Tímto jeho majiteli panu Houdkovi gratulujeme a děkujeme za krásnou prezentaci našeho chovu! 

indy.jpg

 

indy-zv-2.jpgindy-zv.jpg

 

 

Bravery zkoušky vloh

 

27.4. se naše malá bordička Bravery Slovakia Royal Hunter - Brise účastnila Zkoušek vloh na OMS Brno-město. Měla štěstí na zvěř a tak kromě dobrého nosu předvedla i hlasitost na stopě zajíce. Tímto celé zkoušky v plném počtu bodů vyhrála. 

 

zv-2.jpg

zv.jpg

 

Aron z Jirgalova dvora ZV

Také už naši malí kraťásci se začínají objevovat na zkouškách.. Prozatím máme nahlášený výsledek Arona ( Elza z Hroudova dvora x Willy von Geestmoor), který pouze s jednou trojkou z klidů před srstnatou, kterou neměl, obsadil krásné druhé místo! Tímto jeho majiteli Lukášovi Dlouhému gratulujeme a děkujeme za prezentaci našeho chovu! 

 

aaron-7-mes.jpg

 

 

Brita už vystavuje 

 

Máme doma jedno štěňátko a asi o to šikovnější:-) Brita už od pátého týdne začala pěkně vystavovat:. Prozatím jsou to bažantí letky:-)  Hlavně aby jí to vydrželo:-) :-)

 

brita.jpg

 

 

Indy Star Moravia

 

došly nám nové fotky Indyho.. Má za sebou svod, kterým úspěšně prošel a roste z něj velký fešák!!

 

indy.jpgindy-2.jpg

 

 

Grace i Barcelona potvrzená březost!! 

 

po návštěvě veterinární ordinace MVDr. Dvořáka můžeme prozradit, že obě naše fenky, jak jezevčice Grace Star Moravia, tak maďarská ohařka Barcelona Star Moravia, jsou březí! 

V případě zájmu o štěňátka z těchto především pracovních, ale i výstavně úspěšných spojení nás můžete kontaktovat na tel 606 183 293 popř starmoravia@seznam.cz ( jezevčíci) nebo 721 759 009 popř d.jirgala@seznam.cz (maďaři). Oboje štěňátka budou k odběru caa na konci července. Už nyní se těšíme, jak bude u nás na dvoře po dlouhé době veselo:-)!! 

 

sono.jpg

 

 

 

Etika příprava na PZ

 

video Etiky s  vystavením koroptví můžete shlédnout zde: https://youtu.be/E5Z04dy-sTI

 

MVP České Budějovice

dne 13.4. se konala na výstavišti v ČB Mezinárodní výstava psů. Naši CHS zastupovala Etika z Jirgalova dvora, která naposledy ve třídě mladých si od pana rozhodčího Řehánka odnesla velice pěkný posudek a ocenění VD. Za velice pěkné předvedení opět děkujeme Lence Pokorné. 

Náš odchov jezevčíků vrhu I Star Moravia reprezentovali ve třídě dorostu sourozenci Iro a Izzi. Povzbudit je přišla i Itta( na fotce zleva, uprostřed Iro, vpravo Izzi). Oba dorostenci dostali ocenění VN1 a my jejich majitelům Petře a Hance děkujeme za pěknou prezentaci a těšíme se, až je uvidíme na dalších výstavách a zkouškách:-)

 

mvp-cb.jpgmvp-cb-2.jpg

mvp-cb-4-19-itta-ir-a-izzi.jpg

 

 

Vrh G oslavil 7 narozeniny !!!

 dne 17.3.2019 oslavil svoje sedmé narozeniny vrh G Star Moravia... A tak Giře, Gině, Grace, Geimi, Glorii, Gennymu, Gerrymu a Grimovi přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ!! Miminka naše.. A Goofy, ty tam nahoře dávej na maminku Eyru pozor !!

vrh-g-star-moravia.jpg

 

 

Agy Polský junior šampion ! 

z Polska došla další skvělá zpráva. Agy z Jirgalova dvora týden po svých prvních narozeninách dokončila  JUNIOR POLISH SAMPION, když na výstavě v CHoceň/o.Wloclavek získala ocenění V1, Best Junior. GRATULUJEME!!!! 

agy.jpg

 

 

Návštěva u Derby

byli jsme navštívit naši Derby z Jirgalova dvora.. A že jsou s Etikou sestry, to opravdu nezapřou:-)

derby-a-etika-3-1.jpg

derby---etika-3-1-2.jpg

 

Etika aporty

nastal čas se pustit s Etikou do aportů.. A je moc šikovná.. Snad jí to vydrží:-)

etika-aport-bazant.jpgetika-kuna.jpg

 

Vrh A NKO slaví...

dne 27.2. 2019 oslavil svoje první narozeniny vrh A německých ohařů krátkosrstých. Nejde na to zapomenout, jak naše " malá Kirda" během krátké doby přivedla na svět dvanáct krásných štěňátek... Tak ať se Vám " Áčka" daří!! 

1m-pejsci.jpg

1m-fenky.jpg

1m-2.jpg

 

Pony vrh B

 

24.2.přišel na svět vrh B pointrů z Jirgalova dvora. No vrh.. Přišla na svět vlastně pouze jedna fenka, která dostala jméno Brita. Brita je kopií svojí maminky Xairy z Měšinské hájovny. Podobu nebo barvu s jejím otcem Anookem ze Štípek by jsme hledali marně.. No tak budeme doufat, že po něm zdědí alespoň nějaké skvělé lovecké vlastnosti:-)

1den.jpg

 

Agy MV Katowice

 

9.2. 2019 se konala v polských Katowicích Mezinárodní výstava psů. Naše odchovankyně Agy z Jirgalova dvora (  Elza z Hroudova dvora x Willy vom Gestmoor ) na ní ve třídě mladých obsadila v konkurenci pěti fenek Best Junior, dále BOB Junior a v závěrečných soutěžích ještě BIS III Junior! Tímto jejímu majiteli velice gratulujeme a děkujeme za krásnou prezentaci našeho chovu!! 

agi-katowice-2019.jpg

 

R.I.P....

 

Dne 6.2. navždy dotlouklo srdíčko naší veleúspěšné fenečky Eyry of Lady Erica. Eyra byla malá postavou, ale veliká svým srdcem... Nejde na ni zapomenout... Prostě PAN JEZEVČÍK! 

eyra-of-lady-erica.jpg

Jen malé připomenutí ze života Eyry... v červnu roku 2008 jsme si pro ni byli u manželů Filípkových v Praze. Měli jsme sice na výběr, ale volba pro nás byla jasná. Chtěli jsme štěňátko po pracovně úspěšnější Maře z Poschingeru. I jméno jsme jí mohli vybrat my. Volba padla na Eyru, kterou už Filípkovi kdysi v abecedě měli.. . Byla to pro nás čest mít konečně doma krásnou a povahově výbornou a vyrovnanou fenečku. Ještě jednou za ni manželům Filípkovým děkujeme..

eyra-odber-009.jpg

Že je i skvělým pracovním psem potvrdila hned na jaře roku 2009, kdy ze zkoušek vloh dojela domů s pohárem:-)

eyra-zkousky-vloh-kveten-2009-012.jpg

 

Mezitím začala pilně sbírat i tituly a poháry na výstavách i když měla velkou konkurenci. Na podzim roku 2009 se stala Junior Šampionem ČR.

eyra-vystava-brno-7.2.2010-1.jpg

V roce 2010 následovaly úspěšné starty na ZN a LZ. Sezonu zakončila startem na vrcholné soutěži jezevčíků na Memoriálu Rudolfa Kristla, kdy takřka bez přípravy a se 16-ti letým vůdcem dokončila na krásném 7 místě.

eyra-mrk-2010.png

Následovaly další výstavní úspěchy zakončené v polovině roku 2010 titulem Český šampion, následně Granšampion. V roce 2011 se ještě stala vítězem prestižní soutěže Slovácký pohár (BZ+LZ)  a stala se Šampionem práce ČR. Výstavně dokončila v roce 2011 Interšampiona C.I.B. a C.I.E. 

eyra_of_lady_erica_se_svoji_panickou_jeste_pred_.....jpg

Nesmíme opomenout Eyřin přínos pro chov. Eyra se stala matkou vrhu F ( po Orry z Poschingeru)  a vrhu G ( po Aston Martin Dominant Instinct). Z tohoto vrhu máme fenku Grace Star Moravia doma. 

img_4084.jpg

Eyra prostě byla vždy tou NEJ a tou i navždy v naších srdcích zůstane......

dasa-promoce-036--1-.jpg

Děkujeme za vše Eyřičko. Ať se ti tam nahoře krásně běhá a už Tě nic nebolí... Čeká tam na Tebe spousta kamarádů, se kterými jsi se po svůj život potkávala..  ať již tvůj partner Aston, syn Goofy, " sousedka" Bella, či naše Dianka.. 

eyra-10-let.jpg 

Více o Eyře zde: https://eyraofladyerica.wgz.cz/

 

DuoCacib Brno 2019

Ve dnech 2-3.2.2019 se konala v Brně mezinárodní výstava psů DuoCacib. My jako každoročně jsme ji pojali hlavně  jako milé setkání s našimi kamarády a jejich čtyřnohými přáteli. A tak náš dům opět ožil a sousedé se nestačili divit:-)

Letos jsme se těšili hlavně na návštěvu " naší" malé jezevčice Izzi Star Moravia, která nedávno náš dvorek opustila.. Bohužel dva dny jí dělily k účasti na výstavě ve třídě štěňat.. Ale je moc krásná a tak se těšíme, až ji na nějaké výstavě uvidíme. Protože je to veliká čiperka, tak se fotit dala pouze  ve spánku... :-)

izzi-3-5-mes.jpg

A co se týče samotné výstavy... No, moc nadějí jsme si my, ani naši kamarádi nedávali... Vždy je lepší být překvapen, než zklamán.. A to se nám letos opravdu potvrdilo! 

Naši CHS zastupovala mladičká maďarská ohařka Etika z Jirgalova dvora, která si v sobotu, v konkurenci pěti fenek, odnesla od německého rozhodčího p. Beyersorfa P. ocenění V1, CAJC a BOJ (na první fotce souboj o CAJC, druhá fotka souboj o BOB a třetí fotka souboj a BOJ).

V závěrečných soutěžích sice nezabodovala, ale i tak nás velice potěšila a veřte, že její pohár za BOJ večer nezel prázdnotou:-) Tímto velice děkujeme Lence Pokorné za předvedení a budeme se těšit na další spolupráci:-)

 

duocacib-2019-o-cajc.jpg

duocacib-2019-o-bob.jpg

duocacib-2019-o-boj.jpg

duocacib-2019.jpg

V sobotu večer nás čekalo milé posezení na večeři  a jako vždy panovala výborná nálada!! :-)

duocacib-2019.jpg

V neděli jsme vystavení Etiky už museli zvládnout bez Lenky... A tak jsme si od paní rozhodčí Janek ze Slovenska odnesli velice pěkný posudek a ocenění V3/5. 

V jezevčících nás zastupoval pes Chicco Star Moravia. Ten v neděli obdržel ocenění V1, CAC a tím dokončil Českého šampiona. Velice jeho majitelce Kamile gratulujeme a děkujeme za prezentaci.

Také ostatní psi našich kamarádů dostali výborná ocenění a tituly a my jim všem velice gratulujeme!! A už nyní se těšíme na další ročník, až se zase všichni potkáme a výstavu si krásně užijeme:-)

 

Etika z Jirgalova dvora 

14 měsíců... 

1-2019.jpg

1-2019-2.jpg

 

 

 

Agy z Jirgalova dvora

z Polska došla nová fotka úspěšné jedenáctiměsíční Agy .. Gratulujeme:-)

agy-11-mes.jpg

 

 

Hanácká národní výstava 

12.1. proběhla v Brně tradiční Hanácká národní výstava psů.  My jsme svoje zastoupení měli u maďarských ohařů a jezevčíků.  Naše maďarka Etika z Jirgalova dvora ve třídě mladých dostala od p. rozhodčího Havelky ocenění V. 

U jezevčíků posuzoval p. MVDr. Šlapanský. Zastupovaly nás dva naše odchovy. Nejprve Chicco Star Moravia ve třídě pracovní díky svým 10dkg navíc dostal ocenění V2 a v mezitřídě jeho sestra Charta Star Moravia si odnesla ocenění V2, res CAC. Tímto jejich majitelům K. Hrabové a manželům Jílkovým děkujeme za prezentaci a ještě jednou gratulujeme. Majitelům Sebastiana Fino Bohemia, manželům Kubíčkovým děkujeme za milou společnost. Byl to opravdu vydařený den a už nyní se těšíme na DuoCacib:-)

    stazeny-soubor.jpgCharta

stazeny-soubor--3-.jpgstazeny-soubor--2-.jpg

                                      stazeny-soubor--1-.jpgCharta,Sebastian,Chicco

 

 

 

Bergie slaví...

Je tu 12.leden...Rok se s rokem sešel a zase máme co slavit.. Bergie už má 12 let!! Dokonce na honech předčila svou chutí lovit a hledat daleko mladší psy. A stále v plném zdraví a kráse. Občas tedy nějaký ten bílý chloupek, ale to už k tomu patří.. Z boudičky na dvoře se přestěhovala do pokojíčku k topení a tak si to tu užívá.. Hodně zdraví Bery! 

bergie-2018.jpgstazeny-soubor--7-.jpg

bergie-202018.jpgstazeny-soubor--5-.jpg