Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2019

Novinky 2019

 

Agy Polský junior šampion ! 

z Polska došla další skvělá zpráva. Agy z Jirgalova dvora týden po svých prvních narozeninách dokončila  JUNIOR POLISH SAMPION, když na výstavě v CHoceň/o.Wloclavek získala ocenění V1, Best Junior. GRATULUJEME!!!! 

agy.jpg

 

 

Brita nové foto.. 

tyden.jpg

2-tydny.jpg

Návštěva u Derby

byli jsme navštívit naši Derby z Jirgalova dvora.. A že jsou s Etikou sestry, to opravdu nezapřou:-)

derby-a-etika-3-1.jpg

derby---etika-3-1-2.jpg

 

Etika aporty

nastal čas se pustit s Etikou do aportů.. A je moc šikovná.. Snad jí to vydrží:-)

etika-aport-bazant.jpgetika-kuna.jpg

 

Vrh A NKO slaví...

dne 27.2. 2019 oslavil svoje první narozeniny vrh A německých ohařů krátkosrstých. Nejde na to zapomenout, jak naše " malá Kirda" během krátké doby přivedla na svět dvanáct krásných štěňátek... Tak ať se Vám " Áčka" daří!! 

1m-pejsci.jpg

1m-fenky.jpg

1m-2.jpg

 

Pony vrh B

 

24.2.přišel na svět vrh B pointrů z Jirgalova dvora. No vrh.. Přišla na svět vlastně pouze jedna fenka, která dostala jméno Brita. Brita je kopií svojí maminky Xairy z Měšinské hájovny. Podobu nebo barvu s jejím otcem Anookem ze Štípek by jsme hledali marně.. No tak budeme doufat, že po něm zdědí alespoň nějaké skvělé lovecké vlastnosti:-)

1den.jpg

 

Agy MV Katowice

 

9.2. 2019 se konala v polských Katowicích Mezinárodní výstava psů. Naše odchovankyně Agy z Jirgalova dvora (  Elza z Hroudova dvora x Willy vom Gestmoor ) na ní ve třídě mladých obsadila v konkurenci pěti fenek Best Junior, dále BOB Junior a v závěrečných soutěžích ještě BIS III Junior! Tímto jejímu majiteli velice gratulujeme a děkujeme za krásnou prezentaci našeho chovu!! 

agi-katowice-2019.jpg

 

R.I.P....

 

Dne 6.2. navždy dotlouklo srdíčko naší veleúspěšné fenečky Eyry of Lady Erica. Eyra byla malá postavou, ale veliká svým srdcem... Nejde na ni zapomenout... Prostě PAN JEZEVČÍK! 

eyra-of-lady-erica.jpg

Jen malé připomenutí ze života Eyry... v červnu roku 2008 jsme si pro ni byli u manželů Filípkových v Praze. Měli jsme sice na výběr, ale volba pro nás byla jasná. Chtěli jsme štěňátko po pracovně úspěšnější Maře z Poschingeru. I jméno jsme jí mohli vybrat my. Volba padla na Eyru, kterou už Filípkovi kdysi v abecedě měli.. . Byla to pro nás čest mít konečně doma krásnou a povahově výbornou a vyrovnanou fenečku. Ještě jednou za ni manželům Filípkovým děkujeme..

eyra-odber-009.jpg

Že je i skvělým pracovním psem potvrdila hned na jaře roku 2009, kdy ze zkoušek vloh dojela domů s pohárem:-)

eyra-zkousky-vloh-kveten-2009-012.jpg

 

Mezitím začala pilně sbírat i tituly a poháry na výstavách i když měla velkou konkurenci. Na podzim roku 2009 se stala Junior Šampionem ČR.

eyra-vystava-brno-7.2.2010-1.jpg

V roce 2010 následovaly úspěšné starty na ZN a LZ. Sezonu zakončila startem na vrcholné soutěži jezevčíků na Memoriálu Rudolfa Kristla, kdy takřka bez přípravy a se 16-ti letým vůdcem dokončila na krásném 7 místě.

eyra-mrk-2010.png

Následovaly další výstavní úspěchy zakončené v polovině roku 2010 titulem Český šampion, následně Granšampion. V roce 2011 se ještě stala vítězem prestižní soutěže Slovácký pohár (BZ+LZ)  a stala se Šampionem práce ČR. Výstavně dokončila v roce 2011 Interšampiona C.I.B. a C.I.E. 

eyra_of_lady_erica_se_svoji_panickou_jeste_pred_.....jpg

Nesmíme opomenout Eyřin přínos pro chov. Eyra se stala matkou vrhu F ( po Orry z Poschingeru)  a vrhu G ( po Aston Martin Dominant Instinct). Z tohoto vrhu máme fenku Grace Star Moravia doma. 

img_4084.jpg

Eyra prostě byla vždy tou NEJ a tou i navždy v naších srdcích zůstane......

dasa-promoce-036--1-.jpg

Děkujeme za vše Eyřičko. Ať se ti tam nahoře krásně běhá a už Tě nic nebolí... Čeká tam na Tebe spousta kamarádů, se kterými jsi se po svůj život potkávala..  ať již tvůj partner Aston, " sousedka" Bella, či naše Dianka.. 

eyra-10-let.jpg 

Více o Eyře zde: https://eyraofladyerica.wgz.cz/

 

DuoCacib Brno 2019

Ve dnech 2-3.2.2019 se konala v Brně mezinárodní výstava psů DuoCacib. My jako každoročně jsme ji pojali hlavně  jako milé setkání s našimi kamarády a jejich čtyřnohými přáteli. A tak náš dům opět ožil a sousedé se nestačili divit:-)

Letos jsme se těšili hlavně na návštěvu " naší" malé jezevčice Izzi Star Moravia, která nedávno náš dvorek opustila.. Bohužel dva dny jí dělily k účasti na výstavě ve třídě štěňat.. Ale je moc krásná a tak se těšíme, až ji na nějaké výstavě uvidíme. Protože je to veliká čiperka, tak se fotit dala pouze  ve spánku... :-)

izzi-3-5-mes.jpg

A co se týče samotné výstavy... No, moc nadějí jsme si my, ani naši kamarádi nedávali... Vždy je lepší být překvapen, než zklamán.. A to se nám letos opravdu potvrdilo! 

Naši CHS zastupovala mladičká maďarská ohařka Etika z Jirgalova dvora, která si v sobotu, v konkurenci pěti fenek, odnesla od německého rozhodčího p. Beyersorfa P. ocenění V1, CAJC a BOJ (na první fotce souboj o CAJC, druhá fotka souboj o BOB a třetí fotka souboj a BOJ).

V závěrečných soutěžích sice nezabodovala, ale i tak nás velice potěšila a veřte, že její pohár za BOJ večer nezel prázdnotou:-) Tímto velice děkujeme Lence Pokorné za předvedení a budeme se těšit na další spolupráci:-)

 

duocacib-2019-o-cajc.jpg

duocacib-2019-o-bob.jpg

duocacib-2019-o-boj.jpg

duocacib-2019.jpg

V sobotu večer nás čekalo milé posezení na večeři  a jako vždy panovala výborná nálada!! :-)

duocacib-2019.jpg

V neděli jsme vystavení Etiky už museli zvládnout bez Lenky... A tak jsme si od paní rozhodčí Janek ze Slovenska odnesli velice pěkný posudek a ocenění V3/5. 

V jezevčících nás zastupoval pes Chicco Star Moravia. Ten v neděli obdržel ocenění V1, CAC a tím dokončil Českého šampiona. Velice jeho majitelce Kamile gratulujeme a děkujeme za prezentaci.

Také ostatní psi našich kamarádů dostali výborná ocenění a tituly a my jim všem velice gratulujeme!! A už nyní se těšíme na další ročník, až se zase všichni potkáme a výstavu si krásně užijeme:-)

 

Etika z Jirgalova dvora 

14 měsíců... 

1-2019.jpg

1-2019-2.jpg

 

 

 

Agy z Jirgalova dvora

z Polska došla nová fotka úspěšné jedenáctiměsíční Agy .. Gratulujeme:-)

agy-11-mes.jpg

 

 

Hanácká národní výstava 

12.1. proběhla v Brně tradiční Hanácká národní výstava psů.  My jsme svoje zastoupení měli u maďarských ohařů a jezevčíků.  Naše maďarka Etika z Jirgalova dvora ve třídě mladých dostala od p. rozhodčího Havelky ocenění V. 

U jezevčíků posuzoval p. MVDr. Šlapanský. Zastupovaly nás dva naše odchovy. Nejprve Chicco Star Moravia ve třídě pracovní díky svým 10dkg navíc dostal ocenění V2 a v mezitřídě jeho sestra Charta Star Moravia si odnesla ocenění V2, res CAC. Tímto jejich majitelům K. Hrabové a manželům Jílkovým děkujeme za prezentaci a ještě jednou gratulujeme. Majitelům Sebastiana Fino Bohemia, manželům Kubíčkovým děkujeme za milou společnost. Byl to opravdu vydařený den a už nyní se těšíme na DuoCacib:-)

    stazeny-soubor.jpgCharta

stazeny-soubor--3-.jpgstazeny-soubor--2-.jpg

                                      stazeny-soubor--1-.jpgCharta,Sebastian,Chicco

 

 

 

Bergie slaví...

Je tu 12.leden...Rok se s rokem sešel a zase máme co slavit.. Bergie už má 12 let!! Dokonce na honech předčila svou chutí lovit a hledat daleko mladší psy. A stále v plném zdraví a kráse. Občas tedy nějaký ten bílý chloupek, ale to už k tomu patří.. Z boudičky na dvoře se přestěhovala do pokojíčku k topení a tak si to tu užívá.. Hodně zdraví Bery! 

bergie-2018.jpgstazeny-soubor--7-.jpg

bergie-202018.jpgstazeny-soubor--5-.jpg