Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2018

Novinky 2018
 

Štěňátka 2 týdny

 

Uplynuly dva týdny od narození štěňátek.. Všechna se mají čile k světu a začínají  pomalu chodit a otevírají se jim očička. S přikrmováním jsme začali hned druhý den, aby toho na Kirdu nebylo moc. Štěňátka také dostali rozlišovací obojky a mají za sebou první odčervení a stříhání drápků. 

Pejsci mají černý, hnědý, zelený, šedý, tmavě modrý a světle modrý obojek. Fenky naopak můžete vidět s růžovým, červeným, fialovým, oranžovým, žlutým obojkem a jedna fenečka je bez obojku.

Stále máme volné pejsky, tak pokud budete mít zájem, tak nás můžete kontaktovat.  K odběru budou na konci dubna. 

 

stazeny-soubor--3-.jpg

 


 

Smutné oznámení... 

 

Dne 8.3.2018 náhle zemřel náš přítel a kamarád, jeden z nejúžasnějších lidí, kteří se točí kolem jezevčíků a také chovatel naší Eyry od Lady Erica, pan Vláďa Filípek... 

Nikdy na něj nezapomeneme a vždy zůstane v našem srdíčku... Sbohem Vláďo a děkujeme za všechno..... 

 

 


 

Kira štěňátka

 

Kiru už nebavilo se tahat s těžkým pupkem a tak už 60tý den dne 27.2.2018 přivedla na svět svůj první vrh ( Elza z Hroudova dvora x Willy vom Geestmoor ). V naší CHS se jedná o první vrh tohoto plemene.. A Kira se opravdu činila.. A tak postupně od půlnoci až do oběda spatřilo svělo světa 12 štěňátek, 6 pejsků a 6 feneček. Některá štěňátka máme ještě volná, tak v případě zájmu nás můžete kontaktovat na tel 721 759 009 D. Jirgala. 

 

stazeny-soubor--1-.jpg

 


 

Dianka by slavila..

 

26.2.2018 by se naše border teriérka Dianka ( Angel My Life z Jirgalova dvora) dožila pátých narozenin...  A tak jí do nebíčka posíláme gratulace. Ty ostatně patří také jejím bráškům, Al Campovi, Ascovi a Atreyevi !! 

 

img_6388.jpg

 


 

Kira 53 den březosti

 

Kirda se nám trošku zakulatila.. :-)

 

kira-54-den.jpg

 


 

Pony Český šampion

 

A máme to černé na bílém.. Naše Pony alias Xaira z Mešinské hájovny se stala českou šampionkou krásy:-)

 

pony-cs.jpg

 


 

Duo Cacib Brno 2018

 

O víkendu 3-4.2. proběhla v Brně mezinárodní výstava psů Duo Cacib. A jak každým rokem,tak i letos, se náš dům stal domovem pro mnoho kamarádů a jejich čtyřnohých parťáků. Zažili jsme spoustu legrace a zase máme po celý rok na co vzpomínat.. Ale už zpátky k výstavě. Naše chovatelské stanice měli svoje zastoupení a my to vezmeme podle stáří.. Nejmladším naších odchovem na výstavě v sobotu byl malý bordík Coddy z Jirgalova dvora. Ten si v sobotu odnesl ocenění V1, CAJC. Na to, že to byla jeho první výstava, tak se moc pěkně prezentoval a všem se moc líbil:-) Gratulujeme! CHS Star Moravia reprezentoval v sobotu jezevčík Herry. Ten si také odnesl pěkný posudek a ocenění V. Také gratulujeme!

herry-star-moravia.jpg

No a posledním zástupcem byla naše pointra Xaira z Mešinské hájovny. Ta si v sobotu odnesla ocenění V2, res CAC a res CACIB. V neděli to bylo o trošku lepší a dostala ocenění V1, CAC a res CACIB. Tím splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion krásy a zakončila svou výstavní kariéru:-) 

pony-2018-duo-cacib.jpg

Největší gratulace ale patří naší kamarádce Hance Bártové Kaprové, která v sobotu se svým psem NDO Argo Bermont  dosáhla titulu nejvyššího, získala V1, CAC, CACIB a BOB. V odpoledních soutěžích už Arga předváděla Lucka a podařilo se jim vybojovat titul BIG 5. Tímto Hance i Lucce moc gratulujeme a děkujeme za napínavé chvilky při odpoledních soutěžích a taktéž za oslavné chvilky v restauraci:-)

argo.jpg

 


 

Očekáváme štěňátka NKO

 

S radostí oznamujeme, že silvestrovské krytí naší fenky německého krátkosrstého ohaře Kiry - Elza z Hroudova dvora psem Willy vom Geestmoor dopadlo dobře a Kira se na konci února stane poprvé maminkou...  Více o psu zde: http://klubkratkosrstyohar.cz/?page=karty_psu&id=36

V případě Vašeho zájmu o štěňátko z tohoto perspektivního spojení nás můžete kontaktovat na tel 721 759 009 nebo emailu d.jirgala@seznam.cz - p. David Jirgala

 

stazeny-soubor.jpg

sono.jpg

 


 

Pár fotek našich odchovů...

 zde je něco málo fotek, které nám přicházejí od nových majitelů štěňátek našich chovatelských stanic jak z Jirgalova dvora, tak Star Moravia..Předem všem majitelům za ně děkujeme.. 

ella.jpg Ella

Eevee eevee.jpg

coddy.jpg Coddy

aston3.jpg Aston

Alonso alonso.jpgdajuna.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dajuna

 


 

Národní výstava Brno 

 

13.ledna se v Brně konala NV psů. Naši CHS zastupovala pointra Pony (Xaira z Mešinské hájovny), která si ve třídě pracovní odnesla od pana rozhodčího Václavíka pěkný posudek a ocenění V1. 

Mezi jezevčíky jsme měli také želízko v ohni a to ve třídě dorostu Chicco Star Moravia (Grace Star Moravia x Sebastian Fino Bohemia). Chicco ačkoliv měl svoji výstavní premiéru, tak si vedl velice pěkně a dostal ocenění VN1 a postoupil i do odpoledních soutěží, kde se také pěkně předvedl. Máme z něj velikou radost a jeho majitelce Kamile moc děkujeme za prezentaci. 

stazeny-soubor--1-.jpg

 


 

Bergie slaví.. 

 

12.ledna oslavila zakladatelka našeho chovu MOK Bergie z Chejlavských lesů svoje jedenácté narozeniny. A to v plném zdraví a v plné síle.  Tak ať se Ti babčo stále daří !! 

stazeny-soubor--9-.jpg

 


 

Štěňátka odešla do nových

domovů...   

 

Nový rok nám začal loučením..  Štěňátka se postupně vydala do svých nových domovů a my jim přejeme, aby jim bylo s jejich novými pánečky dobře a novým pánečkům zase, aby jim jejich noví parťáci dělali jen a jen samou radost!

A nám doma také jedna velká radost zůstala.. A to fenečka s červeným obojkem, která dostala jméno Etika. 

stazeny-soubor.jpg