Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2018

Novinky 2018
 

Etika klubová výstava 

Dne 16.6.2018 proběhla v areálu zámeckého parku v Náměšti na Hané Speciální výstava klubu maďarských a drátosrstých ohařů. Etika nastoupila poprvé ve třídě dorostu. Posuzoval maďarský rozhodčí  Zolt Szabo a odnesli jsme si velmi pěkný posudek a ocenění VN1. 

 

nv-ostrava-2018-2.jpg

 


 

Brise první výstava

 

Dne 10.6.2018 proběhla v Týně nad Vltavou Speciání výstava border teriérů. Naše Brise ( Bravery Slovakia Royal Hunter) měla svoji výstavní premiéru. Nastoupila do mezitřídy a v konkurenci 9 fenek si od paní rozhodčí Anne Buvik z Norska odnesla velice pěkný posudek a ocenění V1 CAC.

tyn2.jpg

tyn.jpg

Pejsky zastupoval náš odchov Coddy z Jirgalova dvora( Daira Kham Mi x Barney ze Stružského dvora). Ten ve třídě otevřené v konkurenci 12 psů dostal od pí rozhodčí Helene Stamnes z Norska ocenění V4. Oba naši svěřenci také úspěšně prošli výběrem do chovu. Bravery tímto splnila poslední podmínku chovnosti a  stala se z ní chovná fena:-)

caro.jpg

 

 


 

Brise ZN

 

23.5.2018 měla svoji zkouškovou premiéru naše malá border teriérka Brise - Bravery Slovakia Royal Hunter ( Kontra Fiery Lucifer x Bush z Jirgalova dvora). Na norování nováčků v Nových Bránicích obstála a zkoušky dokončila se 66 body. 

zn2.jpg

zn3.jpgzn.jpg

 

 


 

Vrh D slaví 3 roky

 

21.5.2018 slaví náš vrh D z Jirgalova dvora svoje třetí narozeniny. Jmenovitě tedy Derby, Dessy, Dust, Dona, Dajuna, D´Cesar, Dante a Danny. Všechno nejlepší Déčka:-) Na fotce Derby( vlevo) a naše malá Etika

derby-3-roky.jpg

 

 


 

Chicco zkoušky vloh

 

Z Litovle nám došla skvělá zpráva. Chicco Star Moravia

(Grace Star Moravia x Sebastian Fino Bohemia) dne 12.5.2018 úspěšně složil zkoušky vloh v I.ceně / 177 bodů. Tímto Kamile a Chiccovi moc gratulujeme! :-)

 

chicco-zv.jpg

 

 


 

Barcelona slaví

 

Dnes 11.5. slaví svoje sedmé narozeniny naše Barcelona Star Moravia a společně s ní také její sourozenci Bea, Berys, Ben, Bradley a Baron z vrhu B Star Moravia. Baiře posíláme pozdravy do nekonečných plání... :-(

Všechno nejlepší Barunko a děkujeme za všechno.. :-)

 

wp_20160907_002.jpg

10711033_10202103356819580_5213298935391727069_n.jpg

 


 

Nominační soutěž MRK

 

Ve dnech 4-6.5.2018 probíhala na OMS Kolín Nominační soutěž na Memoriál Richarda Knolla. Pony ( Xaira z Mešinské hájovny) startovala hned první den. David si vylosoval startovní číslo dvě, což znamenalo první velké pole. Zde Pony obdržela pár trojek, ale v porovnání s ostatními psy si stále vedla dobře v I.ceně. Následovaly disciplíny na vodě, kde obdržela také hodnocení tři jak na ochotě, tak i na nahánění v rákosí. Stále se však držela v I.ceně.. Posledními disciplínami byla šoulačka a barva v lese. Šoulačka byla bez problémů, ale na barvě se nám trošičku zvedl adrenalin. Pony z barvy sešla, ale David se sám opravil a úspěšně barvu dokončili. Video z barvy zde: https://youtu.be/yd910HvJq0k

Celkem obsadila Pony desáté místo v I.ceně s 250 body. Což v konečném součtu všech tří dnů krásně stačí k účasti na MRK, protože celkem dokončilo v první ceně 10 psů a v druhé ceně také deset psů. Zbylý počet psů byl ve třetí ceně, mimo cenu, popř odstoupili.  Tak pokud vše dobře dopadne, tak na konci srpna nás čeká Memoriál Richarda Knolla v České Lípě.

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde: http://ohar.cz/soubory/2018/20180546_ns_mrk_vysledkova_listina.pdf

a fotky focené Nikolou Balajkovou zde: https://www.zonerama.com/NikiBalajkova/Album/4317461

stazeny-soubor--5-.jpg

stazeny-soubor--3-.jpg

stazeny-soubor--4-.jpg

 

 


 

Štěňátka 8 týdnů

 

Všechna štěňátka se vydala do nových domovů.. Jejich majitelům přejeme, aby jim jim jejich noví parťáci byli užitečnými společníky při výkonu práva myslivosti a také milými a oddanými kamarády v každodenním životě. 

 

agy.jpg

 

 


 

Štěňátka 7 týdnů

 

I čerti někdy spí:-)).. 

 

7-tydnu.jpg

 

A tak jak přesně ve 4 týdnech, tak i přesně na den v sedmém týdnu proběhlo focení našich A štěňátek NKO. Opět se ho ujala Lucka Pajerová a výsledek jejího snažení si můžete prohlédnout zde. Doporučuji prohlížet odzadu:-)https://photos.app.goo.gl/gFPrRvB9ofr78EEf1

 

 


 

Etika 5 měsíců...

 

2.jpg

3.jpg

1.jpg 

 


 

Eyra of Lady Erica 10 let

 

11.4.2018 oslavila svoje 10 narozeniny naše jezevčice Eyra. I přes její operovaná záda se stále drží a dělá nám radost. Hodně zdravíčka Eyřičko:-)

 

eyra-10-let.jpg

 


 

Etika poprvé na výstavě... 

 

7.4.2018 proběhla v Ostravě NV psů. Zde měla svou výstavní premiéru ve třídě štěňat naše malá Etika z Jirgalova dvora. Předvedla se velmi pěkně a on pana rozhodčího Mullera si odnesla moc pěkný posudek. 

etika-nv-ostrava-2018.jpg

nv-ostrava-2018-2.jpg

Dále naši CHS reprezentoval MOK Danny z Jirgalova dvora. Ten si ze třídy otevřené v konkurenci čtyř psů odnesl ocenění V1, CAC. Tímto splnil poslední podmínku chovnosti. Moc Peti gratulujeme a děkujeme za pěknou prezentaci. 

danny-nv-ostrava-2018.jpg

Také mezi odchovy našich jezevčíků se nám dařilo.  Malý Chicco Star Moravia si ve třídě mladých odnesl ocenění V1, CAJC.

chicco-nv-ostrava-2.jpg

Jeho starší bratr Herry Star Moravia si odnesl z třídy otevřené sice VD, ale úspěšně prošel výběrem do chovu a stal se kandidátem chovu. 

herry-nv-ostrava-2018.jpg

Tímto také Kamile i Lence gratulujeme a děkujeme za příjemně strávený den:-)

 

 


 

Štěňátka 5 týdnů

 

5-tydnu.jpg

 

 


 

Etika první vystavení... 

 

Etika nám dělá radost. Ve svých čtyřech měsících poprvé vystavila křepelky. 

prvni-vystavovani.jpg

 

 


 

Štěňátka 1 měsíc

Přesně v den prvního měsíčního výročí našich štěňátek proběhlo jejich první focení.. Venku bylo trochu zima, chvílemi poletoval sníh, ale štěníci to zvládli skvěle:-) 

Opět naše velké poděkování patří Lucce Pajerové a jak se jí vše povedlo se můžete podívat zde: 

https://photos.app.goo.gl/gFPrRvB9ofr78EEf1

 

1m-pejsci.jpg

1m-fenky.jpg

 


 

Štěňátka 3 týdny

 

Štěňátka už mají za sebou třetí týden života.. Už se přestěhovali z pokojíčku do venkovního výběhu a pomalu začínají vystrkovat čumáčky z boudy.  Také už kromě mlíčka ochutnali i piškoty a granulky a moc jim chutná:-) Stále máme volné pejsky, tak v případě Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat:-)

 

3-tydny.jpg

 


 

Štěňátka 2 týdny

 

Uplynuly dva týdny od narození štěňátek.. Všechna se mají čile k světu a začínají  pomalu chodit a otevírají se jim očička. S přikrmováním jsme začali hned druhý den, aby toho na Kirdu nebylo moc. Štěňátka také dostali rozlišovací obojky a mají za sebou první odčervení a stříhání drápků. 

Pejsci mají černý, hnědý, zelený, šedý, tmavě modrý a světle modrý obojek. Fenky naopak můžete vidět s růžovým, červeným, fialovým, oranžovým, žlutým obojkem a jedna fenečka je bez obojku.

Stále máme volné pejsky, tak pokud budete mít zájem, tak nás můžete kontaktovat.  K odběru budou na konci dubna. 

 

stazeny-soubor--3-.jpg

 


 

Smutné oznámení... 

 

Dne 8.3.2018 náhle zemřel náš přítel a kamarád, jeden z nejúžasnějších lidí, kteří se točí kolem jezevčíků a také chovatel naší Eyry od Lady Erica, pan Vláďa Filípek... 

Nikdy na něj nezapomeneme a vždy zůstane v našem srdíčku... Sbohem Vláďo a děkujeme za všechno..... 

 

 


 

Kira štěňátka

 

Kiru už nebavilo se tahat s těžkým pupkem a tak už 60tý den dne 27.2.2018 přivedla na svět svůj první vrh ( Elza z Hroudova dvora x Willy vom Geestmoor ). V naší CHS se jedná o první vrh tohoto plemene.. A Kira se opravdu činila.. A tak postupně od půlnoci až do oběda spatřilo svělo světa 12 štěňátek, 6 pejsků a 6 feneček. Některá štěňátka máme ještě volná, tak v případě zájmu nás můžete kontaktovat na tel 721 759 009 D. Jirgala. 

 

stazeny-soubor--1-.jpg

 


 

Dianka by slavila..

 

26.2.2018 by se naše border teriérka Dianka ( Angel My Life z Jirgalova dvora) dožila pátých narozenin...  A tak jí do nebíčka posíláme gratulace. Ty ostatně patří také jejím bráškům, Al Campovi, Ascovi a Atreyevi !! 

 

img_6388.jpg

 


 

Kira 53 den březosti

 

Kirda se nám trošku zakulatila.. :-)

 

kira-54-den.jpg

 


 

Pony Český šampion

 

A máme to černé na bílém.. Naše Pony alias Xaira z Mešinské hájovny se stala českou šampionkou krásy:-)

 

pony-cs.jpg

 


 

Duo Cacib Brno 2018

 

O víkendu 3-4.2. proběhla v Brně mezinárodní výstava psů Duo Cacib. A jak každým rokem,tak i letos, se náš dům stal domovem pro mnoho kamarádů a jejich čtyřnohých parťáků. Zažili jsme spoustu legrace a zase máme po celý rok na co vzpomínat.. Ale už zpátky k výstavě. Naše chovatelské stanice měli svoje zastoupení a my to vezmeme podle stáří.. Nejmladším naších odchovem na výstavě v sobotu byl malý bordík Coddy z Jirgalova dvora. Ten si v sobotu odnesl ocenění V1, CAJC. Na to, že to byla jeho první výstava, tak se moc pěkně prezentoval a všem se moc líbil:-) Gratulujeme! CHS Star Moravia reprezentoval v sobotu jezevčík Herry. Ten si také odnesl pěkný posudek a ocenění V. Také gratulujeme!

herry-star-moravia.jpg

No a posledním zástupcem byla naše pointra Xaira z Mešinské hájovny. Ta si v sobotu odnesla ocenění V2, res CAC a res CACIB. V neděli to bylo o trošku lepší a dostala ocenění V1, CAC a res CACIB. Tím splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion krásy a zakončila svou výstavní kariéru:-) 

pony-2018-duo-cacib.jpg

Největší gratulace ale patří naší kamarádce Hance Bártové Kaprové, která v sobotu se svým psem NDO Argo Bermont  dosáhla titulu nejvyššího, získala V1, CAC, CACIB a BOB. V odpoledních soutěžích už Arga předváděla Lucka a podařilo se jim vybojovat titul BIG 5. Tímto Hance i Lucce moc gratulujeme a děkujeme za napínavé chvilky při odpoledních soutěžích a taktéž za oslavné chvilky v restauraci:-)

argo.jpg

 


 

Očekáváme štěňátka NKO

 

S radostí oznamujeme, že silvestrovské krytí naší fenky německého krátkosrstého ohaře Kiry - Elza z Hroudova dvora psem Willy vom Geestmoor dopadlo dobře a Kira se na konci února stane poprvé maminkou...  Více o psu zde: http://klubkratkosrstyohar.cz/?page=karty_psu&id=36

V případě Vašeho zájmu o štěňátko z tohoto perspektivního spojení nás můžete kontaktovat na tel 721 759 009 nebo emailu d.jirgala@seznam.cz - p. David Jirgala

 

stazeny-soubor.jpg

sono.jpg

 


 

Pár fotek našich odchovů...

 zde je něco málo fotek, které nám přicházejí od nových majitelů štěňátek našich chovatelských stanic jak z Jirgalova dvora, tak Star Moravia..Předem všem majitelům za ně děkujeme.. 

ella.jpg Ella

Eevee eevee.jpg

coddy.jpg Coddy

aston3.jpg Aston

Alonso alonso.jpgdajuna.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dajuna

 


 

Národní výstava Brno 

 

13.ledna se v Brně konala NV psů. Naši CHS zastupovala pointra Pony (Xaira z Mešinské hájovny), která si ve třídě pracovní odnesla od pana rozhodčího Václavíka pěkný posudek a ocenění V1. 

Mezi jezevčíky jsme měli také želízko v ohni a to ve třídě dorostu Chicco Star Moravia (Grace Star Moravia x Sebastian Fino Bohemia). Chicco ačkoliv měl svoji výstavní premiéru, tak si vedl velice pěkně a dostal ocenění VN1 a postoupil i do odpoledních soutěží, kde se také pěkně předvedl. Máme z něj velikou radost a jeho majitelce Kamile moc děkujeme za prezentaci. 

stazeny-soubor--1-.jpg

 


 

Bergie slaví.. 

 

12.ledna oslavila zakladatelka našeho chovu MOK Bergie z Chejlavských lesů svoje jedenácté narozeniny. A to v plném zdraví a v plné síle.  Tak ať se Ti babčo stále daří !! 

stazeny-soubor--9-.jpg

 


 

Štěňátka odešla do nových

domovů...   

 

Nový rok nám začal loučením..  Štěňátka se postupně vydala do svých nových domovů a my jim přejeme, aby jim bylo s jejich novými pánečky dobře a novým pánečkům zase, aby jim jejich noví parťáci dělali jen a jen samou radost!

A nám doma také jedna velká radost zůstala.. A to fenečka s červeným obojkem, která dostala jméno Etika. 

stazeny-soubor.jpg